تبلیغات
گروه فرهنگی تبلیغی آیت الله آقانجفی قوچانی(ره) - چرا این همه درد و رنج؟ پس خدا کجاست؟
" اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً. "
احتمال داره برای خیلی از ماها  این سوال پیش بیاد که اگه خدا داره بقول معروف خدایی میکنه و ناظر به همه کارهای بشر هست  و اگه خدا همه جا وجود داره پس این همه درد و رنجی که تو جامعه موج میزنه رو خدا بوجود میاره؟! وقتی یه نفر مریض میشه و مثلا سرطان خون میگیره پس خدا چکار میکنه؟ اصلا چرا میزاره اون سرطان بگیره؟ این همه بچه های بی سرپرست چه گناهی دارن که باید اینطور زندگی کنن؟برای روشن شدن بحث ابتدا یه داستان رو ذکر میکنم بعد توضیح مختصری رو خواهم داد:
مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت. در بین کار گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت. آنها در رابطه به موضوعات و مطالب مختلف صحبت کردند و وقتی به موضوع خدا رسید، آرایشگر گفت : من باور نمیکنم خدا هم وجود داشته باشد.
مشتری پرسید: چرا باور نمیکنی؟
آرایشگر جواب داد: کافیست به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد، به من بگو اگر خدا وجود داشت این همه مریض می شدند؟ بچه های بی سرپرست پیدا میشد؟ اگر خدا وجود میداشت نباید درد و رنجی وجود داشت. نمیتوانم خدای مهربانی را تصور کنم که اجازه میداد این همه درد و رنج و جود داشته باشد.
مشتری لحظه ای فکر کرد اما جوابی نداد. چون نمیخواست جر و بحث کند. آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت. به محض اینکه از مغازه بیرون آمد مردی را دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش اصلاح نکرده ظاهرش کثیف و به هم ریخته بود. مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد و به آرایشگر گفت: میدانی چیست! به نظر من آرایشگر ها هم وجود ندارند! آرایشگر گفت: چرا چنین حرفی میزنی؟ من اینجا هستم. من آرایشگرم، همین الان موهای تو را کوتاه کردم.
مشتری با اعتراض گفت:  نه. آرایشگرها وجود ندارند، چون اگر وجود داشتند. هیچکس مثل مردی که بیرون است. با موهای بلند و کثیف و ریش اصلاح نکرده پیدا نمیشد. آرایشگر:  نه بابا! آرایشگرها وجود دارند، موضوع این است که مردم به ما مراجعه نمیکنند.
مشتری تائید کرد: دقیقاً نکته همین است، خدا هم وجود دارد! فقط مردم به او مراجعه نمیکنند و دنبالش نمیگردند، برای همین است که این همه درد و رنج در دنبا وجود دارد!
بله مشکل از ماست طبق آیه قرآن که میگه هر دردو رنجی که به شما میرسد از ناحیه خودتان است(فبما کسبت ایدیکم) و  درواقع خودمان باعث بوجود اومدن اینهمه درد و رنج میشیم
اگه بچه هامون ناقص بدنیا میان و یا بعضی بچه ها بی خانمان میشن بخاطر رفتار ما پدر و مادر ها و خانواده ها ست البته خدا هم در دنیای دیگر جبران خواهد کرد برای اون کودک ولی علت بوجود اومدن مشکل خود والدین هستند که خدا رو فراموش میکنن و با گناه باعث بوجود اومدن درد و رنج برای خودشون و بچه هاشون میشن
طبقه بندی: خداشناسی، 
برچسب ها: سایر مباحث خداشناسی، ادله اثبات خداوند متعال، چرا این همه درد و رنج؟ پس خدا کجاست؟،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 17 آبان 1391 | توسط : حسن گندمکار | نظرات()